Tipy, jak a kde ulovit nejlepší lovecké oděvy

Jste milovník lovení divé zvěře, myslivec tělem i duší? Těšíte se na každý lov, ulehnutí do trávy či pozorování výstavního srnce bez ohledu na počasí a vhodné podmínky? Tak to Vás mimo ten pravý ještě čeká tak trochu jiný lov. Přesněji, jak ulovit nejkvalitnější a zároveň pohodlné i praktické oblečení. Lovecké oděvy, jejich výběr nemusí být vždy úplně hračka, ale na druhou stránkou s trochou pomoci ani žádný těžký oříšek. Myslete na počasí, styl lovu, terén i barevné zapadnutí vzhledem k přírodě.

Lovecké oděvy – na co se zaměřit při výběru?

Jednotlivé vrstvy

Nejprve vnitřní vrstva, tedy první vrstva, která jde na pokožku po spodním prádle. Zde je důležité si uvědomit, že počasí je nevyzpytatelné. A zároveň lovení zvěře v zimních měsících není nic neobvyklého. Proto do lovecké výbavy jednoznačně zařaďte termo oblečení (kalhoty/legíny, tričko s dlouhým rukávem). Bavlna v případě lovu není úplně vyhledávaný materiál. Pokud se zpotíte, bavlna navlhne a chladí. V zimě a v nepříznivých podmínkách Vás nepodrží. Za to vlna nebo polyester jsou fajn.

Následuje střední vrstva, kterou ale v teplých měsících můžete zpravidla nechat doma. Tato část oděvu Vás má zahřát, udržet v teple. Nejlépe se poohlídněte po vlněném svetru nebo mikině.

Vnější vrstva, ta Vás ochrání před vnějšími vlivy (například před deštěm, keři a jednoduše vším, s čím můžete přijít do styku). Tedy vhodná bunda a kalhoty.

Dobře odvětrávaná LOVECKÁ BUNDA (lovecké oděvy) s dvojitou vrstvou tkaniny přes ramena značky Fjällräven

Pořádné lovecké boty

Na čem se v rámci loveckého oděvu nemusí šetřit jsou kvalitní boty. Výběru loveckých bot věnujte čas. Zaměřte se na jejich voděodolnost i dobrou izolovanost. Vyzkoušejte si je na nohách, aby nebyly až příliš těžké. Častokrát totiž voděodolné boty, které parádně udrží teplo, bývají mohutnější a těžší. Avšak v dnešní široké nabídce možností už najdete i lehčí varianty, které jsou ale zpravidla o něco dražší. Na druhou stranu ale i pohodlnější a praktičtější.

Lovecké oděvy – jakou by měly mít barvu?

Chystáte se na čekanou nebo Vás čeká pasivní lov? V takovém případě potřebujete dobrou kamufláž. Dobře poslouží tedy odstíny hnědé, zelené, béžové i černé. Pokud Vás ale čeká lov s více lidmi najednou v pohybu, tak je lepší sáhnout po výrazném oděvu pro větší bezpečí. Nechcete přeci ulovit místo výstavní zvěře svého kamaráda. V některých zemích je oranžové oblečení při takovém typu lovení i dokonce povinné.

Správná starostlivost o lovecké oděvy

Lovecké oblečení stojí peníze, většinou Vámi tvrdě vydělané peníze. Přeci tedy nechcete oděv kupovat každý rok. Pokud chcete oblečení udržet v co nejlepším stavu co nejdéle, určitě dbejte na pokyny na štítku u oblečení. Vyvarujte se i aviváži. Zejména právě funkční materiály potřebují speciální péči, aby se nesnižovala jejich funkčnost.

Všechny výše zmíněné tipy Vám pomohou vybrat správný lovecký oděv. Při nákupu si na ně tedy rozhodně vzpomeňte. Závěrem ještě jedna rada. Vyzkoušejte si, jaké zvuky oděv vydává, abyste předešli případnému vyplašení zvěře. A pokud si stejně nevíte rady, tak se ptejte prodejců, známých a klidně si přečtěte i recenze na internetu. Velký výběr kvalitního mysliveckého a loveckého oblečení nabízí například Hunting 24. A ulovíte tam mnohem více než jen lovecké oděvy.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4