Jak průmyslová automatizace hýbe světem

Průmyslová automatizace

Automatizace, neboli používání robotů v průmyslové výrobě není tak špatné pro pracovníky, jak se může na první pohled zdát. Průmyslová automatizace je nyní běžná i pro malé a střední firmy, protože ty již dávno zjistily všechny výhody, které přináší. Tyto výhody si uvedeme a snad napravíme reputaci automatizaci.

Rozdíly v průmyslu

Důvody automatizace jsou v jednotlivých zemích odlišné. Země, jejichž průmysl produkuje například elektroniku mají jiné nároky než Česká republika. Náš průmysl se hlavně zabývá strojírenstvím a automotive, ke kterým automatizace neodmyslitelně patří.

Druhy automatizace

Pro každý druh automatizace existuje jiný typ robota. Průmyslové robotické buňky jsou určeny těm náročným průmyslovým aplikacím. Vyznačují se vysokou rychlostí a tedy produktivitou a širokým uplatněním v průmyslu. Jednoúčelové stroje mají chytrý design v podobě strojního zařízení bez ohraničení buňkou. Menším řešením jsou kolaborativní roboty a manipulátory, které se na pracovišti pohybují v šesti osách a disponují integrovaným kamerovým systémem. V neposlední řadě do výběru patří také mobilní stojany pro tyto kolaborativní roboty.

Výhody automatizace

-Vyšší pokrytí zakázek
-Vyšší produktivita práce
-Pružná výroba
-Stabilní úroveň kvality

Kolaborativní roboti

Automatizace a robotizace byla donedávna výsadou velkých korporátů. Dnes je situace taková, že malé a střední firmy sahají po tomto řešení stále častěji. Novinkou je používání kolaborativních robotu. Jejich výhoda spočívá v možnosti jejich nasazení do výroby v řádu několika dnů. Dalo by se říci, že jste schopni pokrýt i zakázku na kterou jste minulý týden nebyli připraveni. Kromě toho robotizace:

-Zvýší produktivitu práce,
-Zvýší flexibilitu výrobní linky,
-Udrží konstantní kvalitu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4