Jak na leštění nerezových povrchů, aneb citron nechte do čaje

nerezová kuchyně

Máte doma nerezový kousek, který by potřeboval vyleštit? Bez pravidelné péče má nerez tendenci špinit se, zmatnit a nakonec korodovat, což může vést k snížení efektivity. V tomto článku zjistíte, jaký je rozdíl mezi brusnými kotouči a lamely, co je pro broušení a následné leštění nezbytné a další.   

Broušení a leštění malých předmětů

Broušení v malém měřítku sice probíhá podobně, jako ve velkém profesionály, je ovšem možné ho provádět svépomocí pouze s několika prostředky, které seženete v každém řemeslném obchodě.

Následující seznam potřebujete pro správné a dlouhotrvající čištění, broušení a konečné leštění nerezu. Nezapomeňte, že všechny tyto věci musí být určené na nerez, nebo se nedostanete ke kýženému výsledku.

Budete potřebovat:
- Leštící pásy
- Lamely
- Pasty 
- Leštící kotouče

Všechny tyto produkty budete potřebovat v několika variantách, a to od nejhrubší po nejjemnější. Než se do broušení pustíte, je třeba očistit povrch od prachu a oleje. Bez tohoto kroku hrozí ničení brusných kotoučů. První důležitou zásadou pro manipulaci s nerezovým povrchem je to, že vše vždy probíhá v jednom směru po směru rytí.

Druhou zásadou je, že se začíná vždy nejhrubším brusidlem a nejmastnější pastou. Míra hrubosti a délka čištění závisí na míře znečištění a zničení. Až se dostanete k nejjemnějšímu leštění, můžete se těšim zrcadlovými odlesky na nerezovém povrchu.

Broušení a leštění velkých povrchů a strojů

U velkých nerezových součástek nebo přístrojů se zvažuje, jestli nelze předmět rozebrat a podrobit čištění jednotlivě. Pokud to není možné, je nutné si pozvat profesionála, který bude mít přístroje na broušení a leštění i v těch nejužších prostorech. Některé broušení od profesionálů neprobíhá mechanicky, ale laserem, který má výhodu naprosté přesnosti a také nevypouští do ovzduší obroušené částečky nerezu.

Chcete zde publikovat článek, nebo získat zpětný odkaz?

Kontaktujte nás e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2022 - created by Joomla4